Grys zielony Green Gravel, producent - KOSD WROCŁAW Sp. z o.o. Sp. k.

Grys zielony

W ofercie Polish Green znajduje się kruszywo łamane wyprodukowane z serpentynitu antygorytowego. Kamień wydobywany jest w Nasławicach tuż u podnóży Góry Ślęży w województwie dolnośląskim. Dzięki wysokotemperaturowym procesom hydrotermalnym, jakim poddawany był kamień przez lata oraz z uwagi na dużą zawartość różnorodnych minerałów, serpentynit antygorytowy wyróżnia się zróżnicowaną strukturą oraz wyjątkową, zieloną barwą. Materiał za sprawą kompozytowej budowy oraz pięknego ubarwienia, utrzymanego w wielu odcieniach zieleni, jest niezwykle dekoracyjny, dzięki czemu z łatwością można dopasować go do wielu projektów aranżacji ogrodowych.

Nasławicki grys Green Gravel posiada szerokie zastosowanie, jednak ze względu na wyjątkowe ubarwienie oraz specyficzną reakcję na wilgoć, często stosowany jest do budowy oczek wodnych. W zetknięciu z wodą, serpentynit antygorytowy przybiera jeszcze intensywniejszą, zieloną barwę, mieniącą się w różnymi odcieniami seledynu, szmaragdu i grafitu. Serpentynit antygorytowy polecany jest także jako materiał do uzupełniania ścieżek ogrodowych w okolicy drzew, czyli tam, gdzie występuje duże prawdopodobieństwo opadów liści oraz igieł - ze względu na swój kolor nie wymaga częstego oczyszczania.

Jego wyjątkowe ubarwienie doskonale współgra z zielenią trawnika oraz wielobarwnymi roślinami, kreując wyjątkowy krajobraz na terenie działki.

Warto wspomnieć również o tym, że zielone kruszywo łamane od Polish Green, odznacza się bardzo dobrymi właściwościami technicznymi, takimi jak wyjątkowa trwałość i niepodatność na wpływ niekorzystnych warunków pogodowych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że będzie ono pięknie dopełniało nasz ogród przez wiele lat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2016 POLISHGREEN

[X]

Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.